У перлині Ямполя, краєзнавчому музеї , відкрито експозицію, присвячену календарям та часові

Участь у відкритті експозиції взяла очільник Ямпільщини, голова районної ради Ольга Губар.

Сьогодні, у невеликому, але дуже затишному , наповненому по вінця духом та експонатами історії рідного краю, музеї – яблуку ніде було впасти. Олена Тахтай, директор, засновник музею, його берегиня, представила присутнім кавалера ордена «За заслуги III ступеня», отриманого за відродження з небуття єврейської історії, увічнення пам'яті загиблих, а також за поповнення фонду музею історії євреїв України, члена національних спілок краєзнавців та журналістів України, Президії Єврейської ради України, директора музею історії євреїв Глухівщини Михайла Часницького.

У першій кімнаті музею застигли годинники та календарі у часі, котрий спостерігали наші предки. Не вірте тому, хто стверджує про неможливість подорожувати, принаймні, в минуле. Зайдіть до музею, і ви відчуєте биття сердець тих, хто зберігав ці механічні, паперові хронометри часу і подій.

І зовсім вразила присутніх подорож у часі, подарована Михайлом Часницьким.

Директор музею історії євреїв Глухівщини привіз до Ямпільського краєзнавчого музею унікальні історичні експонати з історії євреїв та дуже докладно, де з сумом, а де - з гумором, представив кожен з них.

Засновник історико – меморіального музею „Трудове Братство М.М. Неплюєва” в селі Воздвиженському Валерій Авдосьов подарував Михайлові Часницькому книгу про долю Трудового братства, а Михайло Часницький вручив колезі власний часопис про трагічну долю євреїв Глухівщини.

Ольга Губар, висловлюючи слова подяки Михайлові Часницькому за тісну співпрацю з Ямпільським краєзнавчим музеєм, за цікавий екскурс в історію єврейства північного регіону Сумщини, наголосила на неоціненному внескові директора Ямпільського музею Олени Тахтай у просвітницьку роботу, що сприяє вихованню у молоді Ямпільщини духу патріотизму і любові до Батьківщини.

І як же без запальних єврейських танців у часі, в котрий занурили відвідувачів музею Олена Тахтай та Михайло Часницький, а креативно допомогли їм в цьому працівники Ямпільського РЦКД... 

 

Додати коментар