Депутати Ямпільської селищної ради звернулись до голови Нацбанку України з приводу увіковічнення пам'яті видатного земляка

 

"Новини півночі Сумщини" 26 травня,  повідомляли, що очільники трьох громад, Ямпільської, Дружбівської та Свеської,  домовились про спільні  заходи, щодо увіковічнення пам'яті нашого видатного земляка Миколи Неплюєва. Сьогодні, на позачерговій сесіїї Ямпільської районної ради, депутати громади  схвалили Звернення до голови Нацбанку України

                                                               ЗВЕРНЕННЯ

до голови Національного банку України Шевченка К.Є. з пропозицією щодо виготовлення срібної пам’ятної монети, присвяченої М.М. Неплюєву

                                               Шановний Кирило Євгеновичу!

Депутати Ямпільської селищної територіальної громади прийняли рішення звернутися до Вас із пропозицією щодо виготовлення срібної пам’ятної монети, присвяченої відомому українському громадському діячу, християнському мислителю, соціальному практику Миколі Миколайовичу Неплюєву, якому у вересні поточного року виповнюється 170 років від дня народження.

На родовому гербі Миколи Миколайовича були такі слова: «Бог, честь і слава». Справжній гуманізм виявився в його щирій повазі до людини. Будучи великим землевласником, він створив у своєму Ямпільському маєтку унікальне духовно-господарське формування «Воздвиженське трудове братство» - локальну модель християнського суспільства соціальної справедливості. Братство проіснувало 40 років (1889-1929 р.р.) і досягло неперевершених результатів у духовній, освітній і господарській сферах. Досвід життя трудового братства вивчався Сорбонським і Краківським університетами, йому присвятили дослідження вчені з французької Академії наук. Братство було визнано філією міжнародних організацій: Ліги миру (1893 р.), Союзу єднання (1897 р.), відділенням Червоного Хреста (1915 р.). У грудні 1911 р. М. Неплюєв передав у дар Братству своє нерухоме майно, що складалося з 18 тис. га землі з лісом, будівлями і заводами. У 1911 р. на Всеросійській сільськогосподарській виставці братський маєток був відзначений великою Золотою медаллю.

В сучасній історичній науці М.М. Неплюєв вважається однією з найяскравіших постатей в історії світового комунітарного руху.

У вітчизняній історії широко відомі особистості, які шляхом боротьби і насильства намагалися збудувати краще майбутнє. Але майже ніхто не знає про М.М. Неплюєва, який мирним, ненасильницьким, праведним шляхом втілював у життя позитивний суспільний і релігійний ідеал.

Вважаємо, що М.М. Неплюєв – знаний українець, який може гідно прикрасити чудову колекцію українських пам’ятних монет України.

 Селищний голова                                 Ольга ГУБАР

 

                                             

Додати коментар