Меню
<
>

Верховна Рада України підтримала ініціативу присвоєння звання Героя України Борису Тодурову

Борис Тодуров, видатний кардіохірург сучасності, член ПП "НАШ КРАЙ", не раз відвідував громади півночі Сумщини, зокрема Ямпіль, Свесу, Середино-Буду, Шостку, організовував лікування, обстеження хворих. І ось надійшла радісна звістка: Верховна Рада України підтримала ініціативу депутатів, щодо присвоєння звання Героя України Борисові Михайловичу!

Олександр Русанов Олександр Русанов, учень Бориса Тодурова, кардіохірург Сумського кардіоцентру, повідомив довгожданну українцями новину, яку передала депутат Верховної ради Лариса Білозір:

Сьогодні Верховна Рада України підтримала моє депутатське звернення до Президента України Володимир Зеленський, щодо присвоєння звання Героя України генеральному директору Державної установи Інститут серця МОЗ України, члену-кореспонденту НАМН України, доктору медичних наук, професору Борису Михайловичу Тодурову ! «За» - 255 народних депутатів.

Вдячна колегам за підтримку та сподіваюсь, що президент дослухається до нашої спільної позиції. Адже Борис Тодуров  відомий український кардіохірург, доктор медичних наук, який з 2006 очолює Державну установу «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України».

І саме він вперше в Україні здійснив пересадку серця людині, що дозволило Україні ввійти до реєстру країн, де виконуються подібні операції.

Також саме Борис Тодуров:

Вперше в Україні виконав імплантацію механічного серця.

Вперше в Україні здійснив трансплантацію серця дитині.

Вперше в Україні почав виконувати операцію резекції лівого шлуночка серця (операція Батісти) в якості альтернативи трансплантації серця.

Вперше в Україні почав використовувати мініінвазивні доступи при операціях на аортальному клапані, а також декальцинацію аортальних клапанів у літніх пацієнтів.

Вперше в Україні проведено імплантацію біодеградуючого коронарного стента (BVS Absorb).

Вперше в Україні провів гібридну операцію з ендоваскулярного протезування аорти (TEVAR).

Вперше розробив власну методику створення нового аортального клапана (за методикою Ozaki).

Вперше в Україні виконав торакоскопічну операцію у дитини з приводу кліпування відкритої артеріальної протоки.

Окрім того, він провів численні гуманітарні місії в різних країнах світу з приводу операцій на серці дітям (Єгипет, Ірак, Косово, Азербайджан, Грузія, Білорусь, Молдова, Казахстан, Узбекистан, Киргизстан).

А з початку збройного конфлікту на Донбасі брав безпосередню участь у волонтерському русі та проведення благодійних медичних акцій, ним було прооперовано 232 поранених та постраждалих зони ООС (АТО).

Вважаю, що звання Герой України стане ознакою визнання величезного вкладу в українську медицину, сумлінної праці Бориса Тодурова задля блага українського народу.

Народ України, мешканці північного регіону Сумщини, зокрема, також вважають, що Борис Тодуров вже давно заслужив своїм звитяжним служінням Батьківщині на високе звання Героя України!

Додати коментар