Меню
<
>

Як вибрати якісне насіння овочів і зелені?

Неякісне насіння погано сходить і не радує хорошим урожаєм. Як же не помилитися при покупці і що обов’язково має бути вказано на упаковці насіння?

Покладатися на красу упаковки – не найкраще рішення. По-перше, насіння слід купувати в спеціалізованих магазинах, і в жодному разі не з рук у бабусь, які запевняють, що самі зібрали насіння з кращих плодів, вирощених на власній ділянці. А по-друге, необхідно уважно вивчити інформацію, представлену на звороті пакетика. Що повинно бути зазначено на упаковці?

1. Назва культури і сорти. Крім того, багато виробників дублюють цю інформацію латинською мовою.

2. Короткий опис культури та поради щодо вирощування. Це не обов’язкова інформація, але хороший виробник зацікавлений в тому, щоб покупець залишився задоволений насінням, і вони дружно зійшли. Тому найважливіші рекомендації по культивуванню рослин повинні бути перераховані.

3. Відомості про виробника. Крім повної назви фірми, повинні бути вказані її адреса, поштовий індекс, телефон, факс та/або адреса електронної пошти.

4. Відповідність насіння національному стандарту якості із зазначенням його номеру (для України – це ДСТУ 6006:2008, для Білорусі – СТБ 2145-2010, для Росії ГОСТ 52171-2003).

5. Кількість насіння (в штуках) або їх маса (в грамах).

6. Номер партії і термін придатності насіння. Відповідальні виробники завжди наносять цю інформацію за допомогою спеціальних штампів (зазвичай в нижній частині пакету). Якщо ж цифри нанесені друкарським способом, значить перед вами підробка. Адже упаковка виготовляється заздалегідь, і неможливо передбачити, коли в неї будуть розфасоване насіння.

Терміни зберігання насіння.  Насіння може вважатися придатним для посіву і через 8-10 років після збору. Але на ділі період, протягом якого вони зберігають високу схожість виявляється значно меншим. Тому в ідеалі виробники повинні вказувати на упаковці термін (місяць і рік), до якого насіння благополучно збережеться і добре проросте. Щоб не попастися на виверти недобросовісних виробників, які відсувають цю дату на пізніший строк, враховуйте, скільки часу може зберігатися насіння різних овочів без втрати схожості.

Головний спеціаліст відділу карантину рослин

управління фіто - санітарної безпеки Головного управління

Держпродспоживслужби в Сумській області

СВІТЛАНА Сургай

Додати коментар