Меню
<
>

Цариця озера Білиця - Форель!

Білицьке озеро бере свій початок з крейдяних, льодовикового холоду джерел. Водойма – улюблене місце відпочинку біличан, мешканців північного регіону Сумщини. Можна сказати – кожного, хто хоча б раз умився водою кришталевого плеса, яке охороняється казковим лісом. І не тільки ним.

З певного часу озеро взяли в оренду справжні господарі. На його берегах від тоді з’явились зони відпочинку, де можуть пляжувати і малі, і дорослі. Берег прикрашають виділені місця для риболовлі та відпочинку, бесідки. Як і передбачено договором оренди між місцевою владою та орендарем.  А головне…

Головне - орендарі зберегли та приумножують фауну легендарного озера Білиці. Хазяйнують за всіма екологічними, науковими вимогами.

Ще за радянських часів, у  колгоспі «Вперед», тут водився короп, лин, карась. Орендарі, що нині господарюють на ньому, зробили, здавалося б, немождиве. Вони поселили у водоймі такий екзотичний для нас, полісян, вид риби, як форель. Зрозуміло, що рибне господарство – ціла наука. Розписувати, як доходить форель від малькового дитсадка до великого плеса – завдання наукових видань. Сьогодні за будь якої погоди, на вудку у озері, з дозволу працівника орендарів,  можна упіймати царицю всіх водойм, а віднині і Білицької - Форель! І не треба добиратись задля цього до  гірських річок з небезпечними крутими берегами і дорогими послугами!

До речі, для тих, хто забажає мати на столі не забруднену важкими металами, впійману казна – де  рибу, яку продають у магазинах: можна сміливо  звертатися за допомогою до орендарів Білицького ставка. Якщо треба тут же, у Білиці, навіть на очах замовника, червону рибу і посолять,  закоптять.

Ще одне: весь ставок обійдеш за годину по колу жвавим кроком - і не помітиш жодного плакатного застереження «Не смітіть»! На берегах чисто, і природа панує у гармонії з людиною. А гості, рибалки Білицької перлини  бережуть те, чим нагородили їх небеса.

 

На фото видно, як у розпліднику, під кладкою, зачувши годувальниката охоронця, заграла царська риба - форель!

Можливо, ще й тому, що над озером височить вежа, з якої за порядком на берегах королівства Форелі цілодобово наглядають охоронці блакитного плеса! Допомагають їм у цьому чисельні камери спостереження.

А це фото ще раз підтверджує, що форель риба-хижак. З настанням сутінок у неї світяться очі!  Таке диво природи можна побачити тільки у Білицькому ставку!

 

До побачення, Білиця, до зустрічі, Цариця озера Білиця - Форель!

Додати коментар